top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Gablota z relikwiami

Gablota z relikwiami

Wierząc w świętych obcowanie, wyznajemy, że święci w niebie wstawiają się za nami, wypraszając u Pana Boga potrzebne nam dary. Relikwie świętych są tego szczególnym przypomnieniem. Relikwie zawsze otaczano szacunkiem, a pielgrzymki do grobów świętych i do ich relikwii, czyli cząstkom ich ciała, były i są wpisane w pobożność ludzi wierzących. W naszej parafii możemy czcić relikwie świętych współczesnych oraz tych, którzy żyli wiele wieków temu. Czcimy w naszej parafii relikwie św. Mikołaja, św. Jana Kantego, św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny Kowalskiej. Ich relikwie są umieszczone pod ich obrazami.

Relikwiarz z relikwiami św. Mikołaja oraz św. Tomasza z Akwinu
Relikwie św. Jana Kantego
Relikwie św. Jana Pawła II
Relikwie św. siostry Faustyny

W specjalnej gablocie pod krzyżem przy wejściu do bocznej kaplicy są umieszczone relikwie św. Marii Magdaleny de Pazzi, św. Jacka, bł. Bronisławy, bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, bł. Siostry Marii Angeli Truszkowskiej, św. Aleksego Wyznawcy, św. Franciszka Caracciolo oraz św. Franciszki Rzymianki. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam wiele Bożych łask!

Relikwie św. Marii Magdaleny de Pazzi
Relikwie św. Jacka oraz bł. Bronisławy
Relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko
Relikwie bł. Siostry Marii Angeli Truszkowskiej
Relikwie św. Aleksego Wyznawcy
Relikwie św. Franciszka Caracciolo oraz św. Franciszki Rzymianki