top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Pielgrzymka do Kalisza 2021

Pielgrzymka do Kalisza 2021

Idźcie do Józefa

03 sierpnia miała miejsce pielgrzymka do św. Józefa w Kaliszu. Co udało nam się zobaczyć?

Gdy dotarliśmy na miejsce o godz. 12:00 odbyła się Msza święta w kaplicy św. Józefa, gdzie znajduje się słynący cudami obraz św. Józefa. Na koniec Mszy św. ks. Paweł zawierzył wszystkich pielgrzymów i ich rodziny wstawiennictwu św. Józefa. Po krótkiej adoracji mogliśmy razem z księdzem diakonem zwiedzić cały kościół.  Bardzo ważnym miejscem była chrzcielnica, przy której została ochrzczona Zofia Truszkowska – późniejsza Matka Angela – założycielka Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, które od wielu lat posługują w naszej Parafii. W Polskim Nazarecie spędziliśmy dłuższą chwilę, aby potem móc udać się na wspólny posiłek do Domu Pielgrzyma.

Gdy nasze siły duchowe i fizyczne zostały zregenerowane o godz. 15:00 razem z Panią Przewodnik mieliśmy możliwość zwiedzenia miasta. Byliśmy m.in. w kościele należącym do jezuitów, franciszkanów. Widzieliśmy katedrę św. Mikołaja, pomnik Adama Asnyka, Józefa Piłsudskiego i wiele innych wspaniałych zabytków Kalisza, najstarszego miasta w Polsce.

Uwieńczeniem naszego wspólnego pielgrzymowania był Apel w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Po otrzymaniu błogosławieństwa od metropolity częstochowskiego powróciliśmy przed północą do naszej ukochanej Parafii.