W obecnej kadencji (od 2020 roku) do Duszpasterskiej Rady Parafialnej należą:
z urzędu:
- Ks. Wikariusz Paweł Gędźba
- siostra Miriam
- siostra Aniela
- siostra Albertyna
- organista Paweł Mastek
- gospodyni Zofia Kadula
z wyboru Parafian:
- Marek Buczek
- Adam Wierzchoś
- Anna Pyzik
- Marek Legutko
- Aniela Kruk
- Michał Baster
z nominacji:
- Sylwia Kozioł
- Rafał Kaleta
STATUT DUSZPASTERSKIEJ RADY PARAFIALNEJ ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ
- Duszpasterska Rada Parafialna rozwija i pogłębia życie religijne parafii przez współpracę duchowieństwa i katolików świeckich.
- Rada winna w miarę możliwości reprezentować całą parafię według wieku, zawodu, terenu.
- Ilość członków Rady ma być dostosowana do wielkości parafii, nie powinna jednak przekraczać liczby 30 osób. Większość Rady z zasady mają stanowić świeccy.
- W skład Rady wchodzą:
A. z urzędu:
a) W parafiach do dziesięciu tysięcy wiernych: kapłani pracujący przy kościele parafialnym i osoby prowadzące katechezę w parafii; w przypadku parafii większych – wybrani przez nich reprezentanci w liczbie pięciu osób, w tym dwóch kapłanów;
b) Rektorzy kościołów i kaplic położonych na terenie parafii;
c) Przedstawicielki zakonów żeńskich zatrudnione w duszpasterstwie na terenie parafii, wyznaczone przez przełożoną w porozumieniu z proboszczem;
B. z nominacji proboszcza: 1/3 składu Rady, po konsultacji z innymi duszpasterzami;
C. z wyborów dokonanych przez ogół parafian: połowa składu Rady. - Spotkania Rady odbywają się zasadniczo raz na kwartał, z wyjątkiem okresu wakacyjnego, w terminie wyznaczonym przez proboszcza. Przewodniczy im osobiście proboszcz lub wyznaczony przez niego zastępca.
- Księga protokołów spotkań Rady podlega wizytacji dziekańskiej.
- Spośród członków Rady można wybrać większością głosów kilka osób, do których będzie należało przygotowanie spotkań i projektowanie programu pracy. Każdy członek Rady może wnieść pod obrady temat, jaki uważa za godny dyskusji. W miarę potrzeby Rada może pracować w sekcjach.
- Głos Rady ma charakter doradczy, a opinię swą Rada wyraża kolegialnie. Decyzję podejmuje proboszcz, biorąc pod uwagę normy prawa powszechnego i partykularnego oraz zdanie Rady i wszystkie okoliczności mające wpływ na celowość i skuteczność działania duszpasterskiego. Jeżeli w decyzji proboszcz odstępuje od zdania większości członków Rady, winien podać racje swego postępowania.
- Rada jest instytucją stałą, ale kadencja jej członów trwa trzy lata, przy czym nowy proboszcz ma prawo zmienić skład Rady. Postępowanie członka Rady, budzące publiczne zgorszenie, a także trzykrotna nieusprawiedliwiona nieobecność na spotkaniach Rady, powoduje pozbawienie członkostwa po uprzedniej konsultacji z Radą. Istnieje możliwość powołania w razie potrzeby nowych członków Rady, zawsze jednak zgodnie z postanowieniem zawartym w punkcie 4 niniejszego statutu.
- Proboszcz jest zobowiązany informować wspólnotę parafialną o zamierzonych spotkaniach Rady oraz o ich przebiegu i ustaleniach duszpasterskich.
Franciszek kard. Macharski, Ks. Jan Dyduch, kanclerz, Kraków, dnia 7 grudnia 1995 r