1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas naszego przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Przed błogosławieństwem poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są wyrazem naszej wdzięczności za pracę i modlitwę sióstr Felicjanek w naszej parafii. Dzisiaj w zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na styczeń. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. O 16 – msza święta popołudniowa.
  2. Od jutra, w dni powszednie, o godz. 17 będziemy odprawiać roraty. Zapraszamy do licznego udziału. Dzieci będą otrzymywać specjalne pamiątki. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka do losowania figurek adwentowych.
  3. W środę – święto św. Andrzeja, apostoła
  4. W czwartek przed roratami – Koronka do Bożego Miłosierdzia za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej parafii. O godz. 20 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.30 – okazja do spowiedzi. Po mszy
    świętej o godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
  6. W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W sobotę o godz. 6.30 – różaniec Róży Męskiej. Od godz. 10 – odwiedziny chorych, o godz. 16.30 – różaniec w intencji Ojczyzny, o 17 – msza święta i zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość świętego Mikołaja, biskupa i męczennika głównego patrona naszej parafii. Msza święta odpustowa – o godz. 11.30. Nie będzie procesji wokół kościoła. Na zakończenie sumy odpustowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Mikołaja i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”
  8. Jak co roku prosimy o dzielenie się z potrzebującym produktami żywnościowymi. Składajmy je przy ołtarzu św. Mikołaja do 13 grudnia. Prosimy o przynoszenie produktów o długim terminie ważności. Szczególnie prosimy o cukier, mąkę, kaszę, ryż i konserwy. Pamiętajmy, że chodzi o pomoc ludziom starszym i chorym, więc słodycze nie są najlepszymi darami.

Niech Maryja Niepokalana pomoże nam dobrze przeżyć czas Adwentu