11 Niedziela zwykła – 13.06.2021

1. Dzisiaj o godz. 19.00 – nabożeństwo fatimskie – Msza święta, litania, różaniec fatimski i procesja maryjna ze świecami. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dziś członkowie męskiej Róży Różańcowej. Pozostałe msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 15.30.
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
  3. Jutro – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  4. W środę udaje się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Zbiórka będzie na parkingu przy cmentarzu. Wyjazd o godz. 7.45. powrót planowany jest ok. godz. 21.
  5. Ks. Paweł prosi, aby wyjeżdżający do Zakopanego, do środy wpłacili zaliczkę w wysokości 200 zł. oraz dostarczyli kartę kwalifikacyjną.
  6. W czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego / Brata Alberta /, zakonnika.
  7. W sobotę o godz. 18.00 – msza święta na zakończenie roku formacyjnego Oazy, Służby Liturgicznej Ołtarza i Domowego Kościoła.
  8. Decyzją Episkopatu Polski od przyszłej niedzieli – 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od udziału w niedzielnych i świątecznych mszach świętych związana z pandemią koronawirusa. Przypominamy więc, że każdy katolik ma obowiązek udziału we mszy świętej w niedziele i święta. Z tego obowiązku zwalnia jedynie choroba lub poważna przeszkoda, która uniemożliwia fizyczny udział we mszy świętej. Kto nie uczestniczy we mszy świętej z racji wycieczki, zakupów, odwiedzin rodziny czy z lenistwa popełnia grzech ciężki.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy brali udział w uroczystej procesji Bożego Ciała oraz w procesjach podczas oktawy tego święta. Niech Pan Jezus, którego czciliśmy podczas procesji udzieli swoim wyznawcom wiele łask Bożych. Dziękujemy również za udział w piątkowym nabożeństwie i modlitwie poświęcenia rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Niech Matka Boża Lisiecka wyprasza wszystkim obfitość Bożych darów

!!! Komunikat z 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski !!!

W dniach 11 i 12 czerwca 2021 r., pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego.
Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.
Pełna treść komunikatu: https://diecezja.pl/aktualnosci/biskupi-o-aktualnych-kwestiach-kosciola-w-polsce-komunikat-po-obradach/

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.