6 Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas III. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin, aby wzrastała ich wiara i więź z Jezusem. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane jak w każdą niedzielę oraz będą dwie dodatkowe msze święte pierwszokomunijne o godz. 13.00 i 14.30. W związku z mszą komunijną nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 15.30.
  2. Jutro, we wtorek i w środę poszczególne grupy dzieci będą przychodzić na mszę świętą wieczorną w ramach „Białego Tygodnia”. Są to również dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Izydora. Jutro będzie msza święta sprawowana w okresie zasiewów, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę – za głodujących.
  3. W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie, które będziemy odprawiać w każdym miesiącu do października zawsze 13 dnia miesiąca o godz. 19.00. Jest to nabożeństwo o charakterze pokutnym. Podczas nabożeństwa jest msza święta z kazaniem, litania loretańska, różaniec fatimski oraz procesja maryjna ze świecami. Prosimy więc, aby na nabożeństwo przynosić świece zabezpieczone osłonkami. Będzie je można również nabyć przed nabożeństwem w przedsionku kościoła.
  4. W piątek – święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu na mszę świętą wieczorną i nabożeństwo majowe przychodzą uczniowie klas VII z Liszek, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tym dniu będziemy przeżywać 40-lecie święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Uroczysta Msza św. o godz. 11:30. W tym dniu będą transmitowane dwie Msze św. o godz. 10:00 i 11:30. Otoczmy naszą modlitwą Pasterza naszej Parafii, wypraszajmy dla Niego wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Kapłanów.
  6. Przypominamy, że jeszcze trzy tygodnie trwa okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Kto w tym czasie – od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Świętej – nie spełni tego obowiązku popełnia grzech ciężki. Okazja do spowiedzi jest w dni powszednie pół godziny przed każdą mszą świętą.
  7. Przypominamy również, że nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie łącznie ze mszą świętą wieczorną, a w niedzielę (za wyjątkiem dzisiejszej) o godz. 15.30.

Niech Matka Boża Lisiecka wyprasza wszystkim Parafianom i Gościom wiele łask Bożych

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.