top

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela zwykła – 24.09.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 – msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rolników i sadowników. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, a o 16.00 – msza święta popołudniowa.
 2. Również dzisiaj przeżywamy niedzielę modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. Przy kościele ministranci zbierają ofiary na Duszpasterstwo Dzieci i młodzieży w naszej archidiecezji.
 3. W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
 4. W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 5. W piątek – święto świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała.
 6. W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 7. W sobotę udajemy się z pielgrzymką parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokaru z parkingu przy cmentarzu o godz. 8.30. W kalwarii o godz. 10 – msza święta, a po niej udamy się na Dróżki Kalwaryjskie.
 8. Również w sobotę – XIV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Na różańcu będziemy się modlić w dni powszednie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 15.30. Za pobożne, publiczne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji Kościoła, o powołania, o pokój na świecie, za chorych, a w ostatnim tygodniu – za zmarłych. Już dziś zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych.
 10. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła /bez feretronów/ będzie wyjątkowo o godz. 15.15.
 11. Również w przyszłą niedzielę po mszach świętych będziemy przyjmować intencje mszalne na listopad.
 12. Na stolikach pod chórem znajdziemy kolejny numer bezpłatnego czasopisma „Dobre nowiny”. Zabierzmy je do domów i przeczytajmy. Zabierzmy może również egzemplarz dla starszych sąsiadów.

Niech Matka Boża otoczy wszystkich Parafian i Gości swoją matczyną opieką