3 Niedziela zwykła – 23.01.2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Niech każdy z nas pomyśli czy słowo Boże zawarte w Piśmie świętym jest obecne w naszym życiu i czy Bożym słowem kierujemy się w podejmowaniu ważnych decyzji w życiu. W kalendarzu liturgicznym dziś wspominamy świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Po południu – o godz. 15.30 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. O godz. 16.00 – msza święta popołudniowa.
  2. We wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. W środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. W piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Od niedawna w naszej parafii mamy relikwie św. Tomasza, które znajdują się w relikwiarzu razem z relikwiami św. Mikołaja. Dziękujmy za te szczególne znaki obecności świętych.
    Przypominamy, że są to relikwie kości św. Tomasza i św. Mikołaja.
  5. W sobotę po mszy świętej wieczornej w sali teatralnej odbędzie się spotkanie dla tych, którzy zapisali się na wyjazd na pielgrzymkę do Włoch – do Bari i Rzymu. Są jeszcze miejsca dla chętnych na ten wyjazd. Orientacyjny program i koszt znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie przy kościele.
  6. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie za ofiary kolędowe. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców swoim błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych
i opieki Matki Bożej Lisieckiej

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.