26 niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, a o 16.00 – msza święta popołudniowa.
  2. Dzisiaj w zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na listopad.
  3. Jutro – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  4. We wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  5. W środę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  6. W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VIII oraz ich rodziców w związku z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Również w czwartek po mszy świętej wieczornej – próba chóru. Pan organista zaprasza członków chóru oraz nowych kandydatów.
  8. W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będzie to pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.30 – okazja do spowiedzi. Informujemy, że w pierwsze piątki miesiąca spowiada w naszym kościele 5 spowiedników. Jest więc okazja do skorzystania z tego sakramentu. Zachęcamy do odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca dzieci, młodzież i dorosłych.
  9. Również w piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będziemy je odprawiać w dni powszednie łącznie ze mszą świętą wieczorną, a w niedziele o godz. 15.30.
  10. W sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.30 – różaniec Róży Męskiej, od godz. 10 – odwiedziny chorych z Komunią świętą, a po wieczornym nabożeństwie różańcowym – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  11. Bóg zapłać tym, którzy wczoraj wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Niech Matka Boża Kalwaryjska otacza wszystkich swoją opieką i wyprasza u Syna obfite łaski.
  12. W środę 6 października jest planowana pielgrzymka autokarowa do Limanowej i Pasierbca. Koszt pielgrzymki – 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

Niech Matka Boża Lisiecka i święci nasi patronowie wypraszają nam łaskę Bożą

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.