top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny

Tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny

Jak już informowaliśmy w związku z trwającą epidemią i przepisami sanitarnymi w tym okresie świątecznym nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Dzisiaj (27.12.2020) uroczyście poświęcamy wodę, aby pokropić nią nasze domy i mieszkania. Uczyńmy to w połączeniu ze wspólną modlitwą jak podczas wizyty kapłana. Pomocą mogą posłużyć modlitewniki, które możemy zabrać ze stolików pod chórem i przy wyjściu od strony plebanii. Niech Pan Bóg otoczy wszystkie rodziny naszej parafii swoją opieką wyproszoną przez Matkę Bożą Lisiecką i naszych świętych Patronów. Dzisiaj również możemy złożyć ofiarę „kolędową”, z której kapłani wspierają dzieła Caritas, starszych i chorych kapłanów, Uniwersytet Papieski JPII oraz inne dzieła kościelne. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Poniżej można pobrać tekst modlitwy w wersji online

 

Zachęcamy również do lektury wpisu związanego z Niedzielą Świętej Rodziny na stronie naszej archidiecezji, skąd również można pobrać tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny.

https://diecezja.pl/aktualnosci/niedziela-swietej-rodziny/