top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Nasze wspólne rekolekcje

Nasze wspólne rekolekcje

27 sierpnia 2020 roku zostały zakończone rekolekcje pt. Z Jezusem na Górze błogosławieństw. Były one zorganizowane dla małżeństw należących, ale także sympatyków Domowego Kościoła działającego na terenie naszej Parafii.

Święty czas rekolekcji trwał 7 dni. W tym czasie poznawaliśmy 8 szczytów Góry Błogosławieństw, które zostawił nam Jezus podczas Kazania na Górze. Rekolekcje były prowadzone online. Nie był to dla nas łatwy czas, bo każde małżeństwo, każda rodzina normalnie pracowała, miała swoje obowiązki zawodowe i domowe. Jednak pomimo ograniczonego czasu znaleźliśmy czas na konferencje, na medytację Słowa Bożego, a także specjalne zadanie. Był to czas dla nas błogosławiony, który długo pozostanie w naszych sercach.

Rekolekcje zostały zakończone Mszą św. pod przewodnictwem naszego Wikarego w Łagiewnikach, gdzie podczas kazania bardzo mocno podkreślił, że trzeba w dzisiejszym świecie walczyć o rodzinę, o małżeństwo na wzór św. Moniki. Po Mszy św. miała miejsce tradycyjna agapa.

Księdzu Pawłowi dziękujemy za wszystkie konferencje, które do nas wygłosił,  modlitwę, za wskazanie właściwej drogi, która biegnie bezpośrednio na Górę Błogosławieństw oraz za Mszę Świętą, którą odprawił w intencji Rodzin  biorących udział w rekolekcjach.

Bóg Zapłać!