Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020

1. W dzisiejszą uroczystość podczas Komunii świętej śpiewamy uroczysty hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą i odśpiewają ten hymn w dniu dzisiejszym mogą uzyskać odpust zupełny. Dziś o godz. 15.30 – ostatnie nabożeństwo majowe. Jest więc szansa, aby choć jeden raz przyjść w tym roku na to nabożeństwo.

2. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podobnie jak nabożeństwa majowe będziemy je odprawiać w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.30.

3. Jutro – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Podczas litanii do Serca Pana Jezusa będziemy się modlić za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej parafii.

5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.30 – okazja do spowiedzi. O godz. 18 – litania do Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia i msza święta z komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. W sobotę planujemy wznowienie odwiedzin chorych z Komunią świętą. Ponieważ jednak może się ktoś obawiać o zdrowie, prosimy zgłosić chętnych w Liszkach do Pani Szarek, w Piekarach do Pani Pyzik i w Kryspinowie do Pani Kruk.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu zakończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Od dzisiaj nie obowiązują limity wiernych modlących się w kościołach. W związku z tym obowiązuje nas nowy dekret Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który odwołuje dyspensę od udziału fizycznego we mszach świętych niedzielnych i świątecznych.

9. Informujemy, że Pierwsza Komunia święta dzieci z klas III w naszej parafii będzie w niedzielę 21 czerwca w czasie mszy świętych: Piekary o godz. 11.30, Kryspinów o godz. 13.00 i Liszki o godz. 14.30.

10. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony we wtorek – 23 czerwca o godz. 18.00. Przypominamy kandydatom do Bierzmowania o dostarczeniu świadectw chrztu oraz o konieczności zaliczenia egzaminu przed Bierzmowaniem.

Niech Matka Boża Lisiecka
wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo!