19 Niedziela zwykła – 9.08.2020

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  2. Jutro – święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. We wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  4. W czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W tym dniu będziemy obchodzić kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19 – msza święta, litania loretańska, różaniec fatimski oraz procesja maryjna ze świecami. Zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. Będziemy się modlić w intencji rolników oraz w intencji naszej Ojczyzny, zwłaszcza o opamiętanie bluźnierców i zaprzestanie profanacji miejsc świętych. Będziemy również błagać Boga przez Maryję o ustanie epidemii koronawirusa.
  5. W czwartek nie będzie mszy świętej o godz. 7 rano.
  6. W piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  7. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkie msze święte w sobotę będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 15.30 – nabożeństwo popołudniowe – litania loretańska, procesja wokół kościoła i poświęcenie ziół i kwiatów.
  8. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie pielgrzymów udających się na Jasną Górę w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Dziękuję Paniom z Róż Żywego Różańca za posługę pielgrzymom i przygotowaną dla nich wodę mineralną, Panu Januszowi Trojanowi za drożdżówki, Pani Renacie Wąsik za owoce oraz Pani Gospodyni za obiad na plebanii dla przewodników i służb technicznych.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i opieki Matki
Najświętszej

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych:

1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.

2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła.

3. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.

4. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.

5. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.