5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

1. W naszej Parafii trwają rekolekcje wielkopostne. Dziś wszystkie msze święte z kazaniami rekolekcyjnymi są odprawiane jak w każdą niedzielę. Po południu zapraszamy na nabożeństwo pasyjne – od godz. 14.45 – śpiew pieśni pasyjnych Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa ulicami Liszek. Rozpoczniemy ją przy kościele, a
    zakończymy przy cmentarzu. W miarę możliwości przynieśmy znicze, które pozostawimy na grobach naszych zmarłych, a duchowym darem będzie uzyskanie odpustu zupełnego.
  3. Jutro – dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź będzie rano od godz. 8 – 9.30 oraz od godz. 10.15 – 11.30. Po południu spowiedź od godz. 14.30 – 15.45 i od 16.30 – 18.00. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi jutro o godz. 7 i 18. Składka podczas tych mszy świętych będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za przeprowadzone rekolekcje w naszej parafii.
  4. We wtorek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  5. We wtorek, w środę i czwartek będą obowiązkowe spotkania kandydatów do Bierzmowania. O godz. 18.00 – udział we mszy świętej, a następnie próba liturgiczna. Opuszczenie któregoś spotkania będzie skutkowało niedopuszczeniem do Bierzmowania.
  6. W piątek o godz. 18.00 – Droga Krzyżowa i msza święta.
  7. W piątek o godz. 20.00 – msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Liszek do Czernej. Możliwość zapisów znajdziemy na stronie internetowej edk.org.pl, gdzie również można pobrać rozważania drogi krzyżowej. W gablocie przy kościele znajduje się specjalny plakat.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wspomnienie wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Będzie to więc Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na wszystkich mszach świętych. Jednak uroczyste poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła będzie o godz. 10.00.
  9. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację Ks. Biskupa
    Damiana Muskusa. Powitanie ks. biskupa będzie przed mszą świętą o godz. 8.30. Podczas mszy świętej o godz. 11.30 ks. biskup udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Po mszy świętej o godz. 11.30 w sali teatralnej ks. biskup spotka się z Różami Żywego Różańca Mężczyzn i Kobiet oraz Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św.
  10. Szczegółowy plan rekolekcji wielkopostnych: https://parafialiszki.pl/plan-rekolekcji-wielkopostnych-2/

Niech Matka Boża Bolesna i nasi Patronowie prowadzą nas przez ostatnie dni Wielkiego Postu