5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, a o 16.00 – msza święta popołudniowa.
  2. Jutro – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jutro rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  3. W środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W środę po mszy świętej wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego czwartku miesiąca przed mszą świętą wieczorną – Koronka do Bożego Miłosierdzia za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej parafii. W czwartek o godz. 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Ponieważ w piątek będzie uroczystość Królowej Polski, spowiedź będzie we czwartek od godz. 15.30. Nie będzie spowiedzi w pierwszy piątek. Zachęcamy, aby do spowiedzi przystępowały już w czwartek rodziny dzieci, które w tym roku będą przystępować do pierwszej Komunii świętej.
  6. W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W piątek wszystkie msze święte w naszym kościele będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    O godz. 15.30 – nabożeństwo majowe z procesją maryjną wokół kościoła.
    Podczas mszy świętej o godz. 16.00 będziemy obchodzić 25 rocznicę rozpoczęcia modlitwy Róż Żywego Różańca w naszej parafii. Po mszy świętej – spotkanie Róż w sali teatralnej.
  7. W sobotę – wspomnienie świętego Floriana, szczególnego patrona strażaków i hutników. Wszystkich strażaków, a zwłaszcza druhów i druhny z OSP z Liszek, Kryspinowa i Piekar, polecamy opiece świętego patrona.
  8. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.30 – różaniec Róż Mężczyzn, o godz. 7.00 – msza święta na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP i o nawrócenie grzeszników.
    Od godz. 10 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 17.30 – różaniec Róż Żywego Różańca.
  9. Przy wyjściach z kościoła znajduje się kolejny numer darmowego czasopisma „Dobre Nowiny”. Zabierzmy z sobą i po przeczytaniu udostępnijmy innym.
  10. W przyszłą niedzielę w zakrystii będą przyjmowane intencje mszalne na czerwiec.

Wszystkich Parafian i Gości polecamy opiece Matki Bożej Lisieckiej