top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Wycieczka na Wawel

Wycieczka na Wawel

2 października, w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach popołudniowych, udaliśmy się do Krakowa, aby zwiedzić Wawel. W wycieczce wzięli udział uczestnicy OAZY oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po dotarciu na wawelskie wzgórze ks. Paweł oprowadził nas po całej katedrze. Widzieliśmy miejsce, gdzie spoczywają relikwie św. Stanisława BM. Bez żadnego trudu, pokonując 70 schodów, weszliśmy na dzwon Zygmunta, z którego to miejsca podziwialiśmy piękne widoki Krakowa. Po zejściu na dół kontynuowaliśmy nasze zwiedzanie. Poznawaliśmy historie wielu kaplic, osób związanych z Wawelem oraz tam pochowanych. Po przejściu całej katedry weszliśmy do jamy smoka. Po szczęśliwym wyjściu z jamy przeszliśmy przez krakowskie planty, aby móc wrócić do Liszek.

Był to niezapomniany czas dla każdego z nas, który pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.