Aktualności Pielgrzymka Limanowa

Pielgrzymka Limanowa

6 października po raz kolejny w tym roku udaliśmy się na naszą parafialną pielgrzymkę. Tym razem odwiedziliśmy w pierwszej kolejności  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Tam uczestniczyliśmy we Mszy św., a następnie udaliśmy się na drogę krzyżową.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Tam zostaliśmy oprowadzeni po sanktuarium, a następnie po muzeum parafialnym. Poznaliśmy historię kościoła w Limanowej, a także całej tamtejszej miejscowości. Na zakończenie pielgrzymki, w ramach niespodzianki, udaliśmy się do miejscowości, z której pochodził św. Szymon z Lipnicy. Lipnica Murowana to nie tylko miejsce narodzin tego wielkie świętego, ale także dwóch świętych z domu Ledóchowskich. Nasze kroki skierowaliśmy do Sióstr Urszulanek, aby poznać historię ich założycielki oraz jej siostry, a także zobaczyć pamiątki z tamtych czasów, które pozostały do naszych czasów.