top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Procesja Boże Ciało 2023

Procesja Boże Ciało 2023

Dzisiaj obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Po mszy świętej o godz. 10.00 wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy.  Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dekoracje i ołtarze. Dziękujmy za liczny i pobożny udział wiernych. Dziękujemy za uświetnienie procesji wszystkim grupom feretronowym, asyście z baldachimem i krzyżem, strażakom OSP, Gminnej Orkiestrze Dętej, dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami oraz  Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Jednocześnie przypominamy, że od jutra do następnego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy świętej o godz. 18.00 będzie litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Liczymy na równie liczny udział wiernych w oktawie.