top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Pielgrzymka parafialna – Tropie i Szczyrzyc

Pielgrzymka parafialna – Tropie i Szczyrzyc

8 września 2021 r. w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny udaliśmy się na trzecią już w tym roku pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy do Tropia i Szczyrzyca. Był to piękny, słoneczny dzień. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. w Tropiu,  z którą związany był bardzo mocno św. Andrzej Świerad i Benedykt. Po Mszy św. oraz po wysłuchaniu opowieści o tamtejszej miejscowości udaliśmy się do mieszczącej się nieopodal w lesie pustelni, która należała do św. Andrzeja.

Gdy udało nam się zwiedzić najważniejsze miejsca w Tropiu udaliśmy się do Opactwa Cystersów w Szczyrzycu. Po wspólnym obiedzie zwiedziliśmy tamtejsze muzeum oraz kościół. Po czasie odpoczynku oraz zakupieniu pamiątek, szczęśliwie wróciliśmy do naszej Parafii.