2 Niedziela Adwentu – 5.12.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, głównego Patrona naszej parafii. Dziś także wspieramy modlitwą i ofiarami Kościół na Wschodzie, szczególnie w krajach, w których toczą się wojny, a nasi bracia i siostry w wierze cierpią niedostatek a nawet głód.
  2. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, o 16.00 – msza święta popołudniowa.
  3. Jutro – uroczystość św. Mikołaja, biskupa. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 7.00 lub 17.00, aby uczcić naszego patrona w dzień jego święta.
  4. We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  5. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku św. Józefa.
  6. W środę podczas mszy świętej o godz. 17.00 – poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej. Po mszy św. – spotkanie rodziców
  7. W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
  8. W piątek o godz. 7.00 – msza święta wypominkowa z rocznymi wypominkami. Modlimy się w niej za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, a w piątek będzie czytana pierwsza część wypominków. Druga część będzie czytana we wtorek – 21 grudnia, gdy będzie odprawiana druga msza wypominkowa w grudniu. Wypominki roczne są również umieszczone na stronie internetowej Parafii.
  9. Zachęcamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.00.
  10. Prosimy, aby jeszcze do przyszłej niedzieli przynosić dary żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.
  11. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za opłatki i świece składamy dobrowolne ofiary.
  12. W przyszłą niedzielę, jak co roku, Oaza naszej parafii będzie przy kościele rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  13. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w czwartek – 16 grudnia od 8.00 – 11.30 i od 14.00 – 17.00. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorną i poranną.

Niech Maryja Niepokalana i św. Mikołaj pomagają nam w dobrym przeżyciu Adwentu

W związku z trwającą epidemią koronawirusa przypominamy najważniejsze zasady dla uczestniczących we mszach świętych
  1. Wszystkich obecnych na mszy świętej obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Maseczki można zdjąć na czas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Według rozporządzenia księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Komunię świętą można przyjmować w sposób tradycyjny – do ust, lub można przyjmować „na rękę”. Należy to jednak czynić z wielką pobożnością i wiarą. Przypominamy, że należy położyć jedną dłoń na drugiej, tworząc „tron” dla Pana Jezusa, a po otrzymaniu Komunii świętej w obecności kapłana dwoma palcami włożyć Ją sobie do ust. Nie należy „zlizywać” Hostii świętej z dłoni co jest niehigieniczne i niezgodne z przepisami kościelnymi.
  3. Nie wolno z Komunią świętą w ręce odchodzić do ławki lub przemieszczać się w inne miejsce w kościele lub wychodzić na zewnątrz kościoła. Ręce do przyjęcia Komunii świętej należy unieść tak, aby dla kapłana lub szafarza był wyraźny znak takiego przyjęcia Pana Jezusa.
  4. Osoby, które obawiają się zarażenia podczas przyjmowania Komunii świętej na rękę po innych, którzy przyjmowali Ją do ust, niech przychodzą do Komunii świętej do balustrady przed ołtarzem. Wówczas otrzymają Komunię świętą jako pierwsi.
  5. Osoby zajmujące dalsze miejsca w kościele otrzymują Komunię świętą w kolejności Jej udzielania wzdłuż naw bocznych i nawy środkowej kościoła.
  6. Wszystkich prosimy o gorącą modlitwę o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas dzisiejszej adoracji będziemy śpiewać Suplikacje, prosząc o Boże Miłosierdzie.