Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa i wizytacja parafii przez ks. Biskupa Damiana Muskusa. O godz. 8.30 – powitanie ks. Biskupa rozpoczynającego wizytację naszej parafii. O godz. 11.30 – bierzmowanie młodzieży z klas VIII. Po mszy świętej o godz. 11.30 w sali teatralnej – spotkanie ks. Biskupa z Różami i Szafarzami Komunii świętej. O godz. 10.00 przed kościołem – poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Jednak poświęcenie palm będzie na wszystkich mszach świętych. O godz. 14.45 – śpiew pieśni kalwaryjskich, o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. popołudniowa.
  2. W związku z rozpoczętym Wielkim Tygodniem Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny została przeniesiona na dzień 8 kwietnia. Dlatego podejmowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się 8 kwietnia. Deklaracje podjęcia tego ważnego dzieła znajdują się na stolikach pod chórem. Osoby, które włączą się w to dzieło niech je wypełnią i złożą na ołtarzu św. Mikołaja 8.04.
  3. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę rano nie będzie Mszy świętych. W te dni nie będzie również czynna kancelaria parafialna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do środy.
Ceremonie Wielkiego Tygodnia

Wielki Czwartek :
O godz. 18 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 23.00.
Po zakończeniu liturgii – śpiew całych Gorzkich Żali.
Od godz. 20 – 21 – Adoracja Róż Żywego Różańca
Od godz. 21 – 22.00 – Adoracja Domowego Kościoła oraz Róż Męskich
Od godz. 22 – 23 – Adoracja młodzieży
O godz. 23 – zakończenie adoracji

Wielki Piątek :
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8.00.
O godz. 9 – Adoracja dzieci szkolnych z Liszek, Kryspinowa i Piekar
O godz. 11 – wspólna Droga Krzyżowa
O godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
O godz. 18 – Liturgia Męki Pańskiej – Pasja, Modlitwa Powszechna Kościoła, Adoracja Krzyża, Komunia święta, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00.
Po zakończeniu liturgii – śpiew Gorzkich Żali.
Od godz. 20 – 21 – Adoracja mieszkańców Piekar
Od godz. 21 – 22 – Adoracja mieszkańców Budzynia
Od godz. 22 – 23 – Adoracja mieszkańców Kryspinowa
Od godz. 23 – 24 – Adoracja mieszkańców Liszek
W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

Wielka Sobota
Od godz. 8 – adoracja Pana Jezusa w Grobie.
O godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Przed południem – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny :

• Liszki, przy kościele – od godz. 10 – 12 co pół godziny i dodatkowo o godz.14.30, przy kwiaciarni Pani Sowińskiej o godz. 11.30.
  • Kryspinów – na boisku „Lotnika” o godz. 10.00 i przy szkole o godz. 10.15.
  • Budzyń – o godz. 10.30.
  • Piekary, na boisku – o godz. 11.

Przypominamy, że do święcenia przynosimy pokarmy, a nie zabawki dziecięce. W Wielką Sobotę zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 19.00 – Liturgia Wielkiej Soboty poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i uroczysta msza święta ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego, którą zakończymy Procesją Rezurekcyjną na rynek Lisiecki. Na liturgię przynosimy świece.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Niech te święte dni umocnią nas w wierze i będą źródłem Bożej łaski.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane jak w niedziele. W Wielkanoc nie będzie nieszporów.

Wszystkim mieszkańcom Parafii życzymy wiele Bożych darów i owocnego przeżywania nadchodzących dni