top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Odpust ku czci św. Mikołaja oraz wprowadzenie relikwii

Odpust ku czci św. Mikołaja oraz wprowadzenie relikwii

W dniu dzisiejszym, 06.12.2020, nasza parafia świętuje wielką uroczystość – odpust ku czci św. Mikołaja, głównego patrona. Podczas sumy odpustowej o godz.11.30 miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii św. Mikołaja wraz z relikwiami św. Tomasza z Akwinu, które nasza parafia, dzięki staraniom ks. wikariusza Pawła Gędźby otrzymała w darze.

Sumę odpustową odprawił ks. Andrzej Tarasiuk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Podczas kazania wskazał on, jak obecnie możemy naśladować naszego świętego patrona oraz co pokazuje nam przykład życia św. Mikołaja. Jak mówił, jest to przede wszystkim jest to cicha wyobraźnia miłosierdzia – dyskretna, a nie na pokaz oraz wrażliwość serca i zapobieganie ludzkim tragediom.

Na ponad 300 parafii pod wezwaniem św. Mikołaja, które są w Polsce, tylko 3 z nich posiadają relikwie „z kości” św. Mikołaja, w tym zacnym gronie jest od dzisiaj nasza parafia.

 

Relikwie będą wystawione na ołtarzu św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy za wstawiennictwem św. Mikołaja, naszego patrona!

Dokument oraz tłumaczenie potwierdzające autentyczność relikwii