top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Komunikat z 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Komunikat z 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

W dniach 11 i 12 czerwca 2021 r., pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.
Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego.
Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.
Pełna treść komunikatu: https://diecezja.pl/aktualnosci/biskupi-o-aktualnych-kwestiach-kosciola-w-polsce-komunikat-po-obradach/

 

Dekret Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego znoszący dyspensę od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św.

https://diecezja.pl/aktualnosci/dekret-metropolity-krakowskiego-arcybiskupa-marka-jedraszewskiego-znoszacy-dyspense-od-niedzielnego-i-swiatecznego-uczestnictwa-we-mszy-sw/