top

Parafia Świętego Mikołaja w Liszkach

Aktualności Czas Wielkiego Postu w naszej parafii

Czas Wielkiego Postu w naszej parafii

Środa Popielcowa

W środę rozpoczniemy Wielki Post. Jest to szczególny czas nawrócenia i rozważania Męki Pana Jezusa. W Środę Popielcową w naszym kościele będą odprawione msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, wszystkie z obrzędem posypania głów popiołem.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia. Post ścisły, polegający na spożyciu trzech pokarmów w ciągu dnia /w tym jeden do syta/, obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

_________________________________________________________________

W czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje zakaz organizowania i uczestnictwa w zabawach i dyskotekach.

_________________________________________________________________

Od Środy Popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej; trwa on do Uroczystości Trójcy Świętej – 30 maja.

_________________________________________________________________

Droga Krzyżowa

W piątki o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa połączona ze mszą świętą. Zapraszamy do licznego udziału w tym szczególnym nabożeństwie pasyjnym. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

Godzinki ku czci Męki Pańskiej

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 6.30.

Gorzkie Żale

W przyszłą niedzielę i wszystkie niedziele Wielkiego Postu w naszym kościele o godz. 14.45 będziemy śpiewać kalwaryjskie pieśni pasyjne, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 16.00 – msza święta bez kazania. Również za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.