15 Niedziela zwykła – 12.07.2020

1.Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Przypominamy o obowiązku wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach prezydenckich w trosce o rozwój i pomyślność naszej Ojczyzny.

2. Jutro – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W naszej parafii jutro kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 – msza święta, litania Loretańska, różaniec fatimski oraz procesja maryjna ze świecami wokół kościoła. Będziemy się szczególnie modlić w intencji Ojczyzny oraz w intencji rolników – o dobrą pogodę i obfite plony ziemi.

3. W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

4. W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej

5. W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej zostało przelane z naszej parafii 8 500 złotych.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych zostanie przy naszym kościele parafialnym przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka ta będzie miała miejsce w sobotę 1 sierpnia. Szczegóły są na plakacie w gablocie przy kościele.

Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego wypoczynku, pracującym owocnej i bezpiecznej pracy, a podróżującym – bezpiecznej drogi.