Zgromadzenie sióstr Felicjanek jest to żeńskie zgromadzenie zakonne, założone przez błogosławioną Marię Anielę Truszkowską w 1885 roku w Warszawie. Dewizją tego zakonu są słowa: Wszystko przez Serce Maryi na cześć Przenajświętszego Sakramentu.

Głównymi celami tego zgromadzenia jest praca wychowawcza z dziećmi, młodzieżą oraz opieka nad chorymi i ubogimi. Felicjanki zajmują się przede wszystkim religijnym i moralnym wpływem na społeczeństwo, działalnością wychowawczo-oświatową, charytatywną, opiekuńczo-społeczną, a także działalnością misyjną.
W Polsce prowadzą szkoły i przedszkola, domy dla chorych kobiet i dla chorych dzieci, ośrodek socjoterapeutyczny, kuchnię dla studentów i jadłodajnię dla bezdomnych, zajmują się działalnością katechetyczną i misyjną.


Aktualna liczba członków to około 3000 kobiet na terenie m.in. Polski, USA, Kanady, Brazylii i wielu innych państw. W Polsce istnieją trzy prowincje sióstr Felicjanek: warszawska, krakowska oraz przemyska.


W naszej parafii od wielu posługują siostry z zakonu Felicjanek. Obecnie w naszej wspólnocie posługują cztery siostry, pomagając w kościele oraz prowadząc katechezy w szkołach w Kryspinowie oraz w Piekarach.


mariaanielatuszkowskaBłogosławiona Maria Aniela Truszkowska

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Felicjanki

Informacje

Msze święte:

niedziela:

7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

dni powszednie:

7.00, 18.00

(17.00 w okresie zimowym)

30. minut przed każdą Mszą

okazja od spowiedzi

 

Kancelaria parafialna 

czynna:

w dni powszednie:

po Mszy św. wieczornej

sobota:

8.00 - 10.00

 

Adres:

Liszki 11

32-060 Liszki

tel. 12 280 60 11

Logowanie