foskaRuch Światło - Życie, potocznie nazywany oazą, został założony przez sługę Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Za jego początek uznaje się pierwszą oazę, czyli wyjazd rekolekcyjny z udziałem ministrantów, która miałą miejsce w 1954 roku. Z biegiem lat, oaza nabierała coraz większego zainteresowania; zaczęto również organizować wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne dla dziewcząt. Oprócz letnich wyjazdów, Blachnicki wprowadził również program formacji w ciągu roku szkolnego, która ma za zadanie rozwijać ducha wiary u młodych ludzi i przygotowywać ich do wakacyjnych rekolekcji. U szczytu formacji tego ruchu są trzy stopnie Oazy Nowego Życia, które mają na celu poznanie na nowo wszystkich prawd wiary, przyjęcie Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, zagłębienie się w piękno liturgii oraz odszukanie swojej roli, swojego powołania w służbie Kościołowi. Ksiądz Blachnicki chciał, aby formacja oazowa nie kończyła się na tych trzech stopniach, dlatego postanowił założyć Domowy Kościół, który miał być odpowiednikiem młodzieżowej oazy dla rodzin. Do dzisiaj istnieją liczne oazy w naszym kraju oraz są organizowane wakacyjne rekolekcje. Oaza zaczęła także docierać do innych krajów.

W naszej parafii istnieje oaza skupiająca dzieci oraz młodzież na wspólnej modlitwie ale również i na wspólnym spędzaniu czasu w trakcie spotkań. Nie brakuje na nich uśmiechu, dobrej zabawy ale jest na nich również czas na refleksję i rozmowę z drugą osobą.

Na oazie drzwi są zawsze otwarte - każdy, kto tylko chce, może dołączyć do tej wspólnoty. Cała diakonia, na czele z księdzem moderatorem Adamem serdecznie zaprasza!

Więcej informacji m. in. o terminach najbliższych spotkań oraz fotorelacji ze spotkań można znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/oazaliszki

Poniżej zamieszczamy krótkie filmy wideo prezentujące oazę: