Historia Róż Żywego Różańca w parafii św. Mikołaja w Liszkach sięga 60 lat wstecz. Zostały założone przez grupę modlących się na różańcu a ich opiekunem ks. Józef Fudali.

Kolejny etap działalności Róż rozpoczął się 3 maja 1999, kiedy zgłosiły się kolejne osoby chcące dołączyć do modlitwy różańcowej.

Dziś mamy 6 Róż Żywego Różańca. Zelatorami są: Zofia Szarek, Maria Lelek, Anna Wędzicha, Antoni Obrzut, Janina Kowalik, Aniela Kruk. Róże spotykają się w I soboty miesiąca na Mszy św., która jest odprawiana w intencji Róż Żywego Różańca i radia Maryja. Przed Mszą św. Odmawiamy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, jakimi Ją ludzie obrażają i ofiarujemy komunię św. w tych intencjach. Po Mszy św. udajemy się do sali teatralnej na spotkanie wraz z ks. Proboszczem. Ks. Władysław podaje intencje modlitwy miesięcznej a następnie przedstawiana jest konferencja tematyczna. Róże podejmują Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz pomoc charytatywną. W ubiegłym roku w parafii przekazaliśmy 70 paczek żywnościowych osobom potrzebującym. Sprzedajemy znicze, dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na leczenie chorych dzieci. Organizujemy pielgrzymki, zabawy parafialne, których dochód jest przeznaczany na pomoc charytatywną. Spotkania opłatkowe i rocznicowe są okazją do wyrażania wdzięczności za podejmowane dzieła i wspólna modlitwę.

Róże zakupiły w Fatimie figurę Matki Bożej, która towarzyszy nam podczas spotkań, ponadto miała miejsce peregrynacja tej figury po domach i rodzinach Róż. W ramach Róż Żywego Różańca 1999 roku zawiązało się w parafii Koło Przyjaciół Radia Maryja.

Opr. Maria Kliś

 3 maja rocznica róż

3 maja róże 2

sylwester 2013

Informacje

Msze święte:

niedziela:

7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

dni powszednie:

7.00, 18.00

(17.00 w okresie zimowym)

30. minut przed każdą Mszą

okazja od spowiedzi

 

Kancelaria parafialna 

czynna:

w dni powszednie:

po Mszy św. wieczornej

sobota:

8.00 - 10.00

 

Adres:

Liszki 11

32-060 Liszki

tel. 12 280 60 11

Logowanie