2 Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.

W Kościele przeżywamy czas Adwentu czyli duchowego przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Dziś w naszej parafii o godz. 16.00 – uroczysta msza święta odpustowa ku czci św. Mikołaja, głównego patrona naszej wspólnoty parafialnej. Tę mszę świętą odprawi i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III Gimnazjum J.E.Ks.Bp Damian Muskus.

W zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.00

Dzieci otrzymują obrazki uczestnictwa w roratach oraz losują figurki, które zabierają na jeden dzień do swoich domów. Niech rodzina wspólnie pomodli się przy tej figurce wypraszając opiekę Matki Najświętszej.

W środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Guadelupe.

W czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Jest adwentową tradycją, że Ojciec święty w trzecią niedzielę adwentu błogosławi figurki Dzieciątka Jezus. Dlatego w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 10 poświęcimy figurki Pana Jezusa, które będą umieszczone w domowych dekoracjach świątecznych oraz figurkę, która będzie umieszczona w szopce w naszym kościele.

Przypominamy, że do przyszłej niedzieli możemy przynosić produkty żywnościowe jako pomoc dla najbardziej potrzebujących. Niech nasze otwarte serca i pomocne dłonie sprawią, że dla kogoś te święta będą radośniejsze. Oby święty Mikołaj pobudził nas do hojności w dzieleniu się z potrzebującym.

Przypominamy, że spowiedź przedświąteczna będzie w naszej parafii w czwartek – 20.XII.

Niech Maryja Niepokalana pomaga nam w dobrym przeżywaniu Adwentu.