28 Niedziela zwykła – 14.10.2018 r.

Dzisiaj przeżywamy 18 Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. We wtorek będziemy obchodzić 40 rocznicę wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego pragniemy szczególnie gorąco dziękować Panu Bogu za dar Papieża Polaka i za cały Jego wspaniały pontyfikat. Jak co roku możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga w kształceniu zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Zbiórka odbywa się po mszach świętych do puszek przy kościele.

Dziś o godz. 15.30 – nabożeństwo różańcowe.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy w naszej parafii w dni powszednie łącznie ze mszą świętą o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.30.

Jutro – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek – wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej. W tym dniu w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach rozpoczną się centralne obchody 40 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. O uroczystościach informuje plakat w gablocie parafialnej.

Nasza parafia została zaproszona na mszę świętą w Łagiewnikach o godz. 8.00 Wyjazd autokaru o godz. 7.00

W środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty

W sobotę – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej, miasta Krakowa i patrona naszej Parafii.

W SOBOTĘ KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA!

Zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Główna msza święta z procesją – o godz. 11.30. Tę mszę świętą odprawi i wygłosi kazanie odpustowe ks. prof. Roman Bogacz. Zapraszamy do licznego udziału szczególnie w tej mszy świętej.

Przypominamy o porządkowaniu grobów na cmentarzu. Prosimy, aby zwłaszcza ci, którzy są samochodami starali się zabrać wypalone znicze czy inne rzeczy z cmentarza do swoich koszy przydomowych. Informujemy, że za każdy kontener wywożony z cmentarza parafia musi zapłacić 760 zł. równocześnie informujemy, że groby zaniedbane i nieopłacone będą sukcesywnie likwidowane. Jest to zgodne z przepisami państwowymi.

Od dziś można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przypominamy, że za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych modlimy się przed mszami świętymi przez cały listopad, a za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych w każdym miesiącu są odprawiane dwie msza święte.

Niech święty Jan Kanty wyprasza wszystkim Boże dary.