4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy w tej intencji. Prośmy Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, aby z naszej parafii powołał kolejnych młodych ludzi do służby Bogu i Kościołowi w kapłaństwie lub życiu zakonnym.

Dziś o godz. 15.30 – nieszpory niedzielne, o 16.00 – msza święta popołudniowa a o godz. 17.00 – spektakl o Karolu Wojtyle w sali teatralnej przy plebanii.

Jutro – Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika

W środę – święto świętego Marka, ewangelisty.

Trwają w naszej parafii spotkania przygotowujące dzieci i młodzież do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej i Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się za kandydatów do tych sakramentów i ich rodziny o religijne przeżycie tych ważnych uroczystości.

W dalszym ciągu remontujemy nasz kościół parafialny. Widzimy, że trwa renowacja i konserwacja ambony. Po zdjęciu warstw farby możemy się przekonać jak niektóre fragmenty są zniszczone i wymagają renowacji.

W zakrystii można jeszcze dziś przekazać ofiarę na pomoc poszkodowanym w pożarze w Gorenicach.

Przypominamy, że można wspomóc Caritas, jako organizację pożytku publicznego, przekazują 1 % naszego podatku. Informacje i numer konta znajdują się na plakacie w gablocie przy kościele.

Prosimy, aby uczestnicy wyjazdu do Gruzji i Armenii do 10 maja wpłacili kolejną ratę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Niech Matka Boża Lisiecka otacza wszystkich swoją szczególną opieką.