6 Niedziela zwykła – 17.02.2019 r.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo. Po zakończeniu mszy świętej o godz. 11.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.50. Prosimy, aby każdy znalazł choć kilka minut na święte spotkanie z Jezusem. W cichej rozmowie polecajmy Bogu nasze sprawy osobiste i rodzinne. Wybierzmy odpowiedni dla siebie czas. Jednak, aby cały czas trwała adoracja proponujemy przyjść na czas przeznaczony dla danej grupy czy rejonu.

Adorację rozpoczną Róże Żywego Różańca, od godz. 13.00 zapraszamy mieszkańców Liszek, od godz. 14.00 – mieszkańców Kryspinowa i od godz. 15.00 – mieszkańców Piekar.

Za tydzień adorację rozpoczną członkowie Oazy i Domowego Kościoła, od godz. 13.00 – mieszkańcy Kryspinowa, od godz. 14.00 – mieszkańcy Piekar i od godz. 15.00 – mieszkańcy Liszek.

W zakrystii możemy nabywać obrazy Matki Bożej Lisieckiej, na które były wcześniej zapisy.

W piątek – święto Katedry świętego Piotra, Apostoła.

W sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Przypominamy najważniejsze zasady i przepisy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego:

Narzeczeni zgłaszają się do parafii zamieszkania narzeczonej 5 – 3 miesięcy przed datą planowanego ślubu. Przynoszą metrykę chrztu do zawarcia małżeństwa z adnotacją o przyjęciu Sakramentu Bierzmowania, dokumenty Urzędu Stanu Cywilnego, indeks katechizacji lub świadectwo ostatniej klasy szkoły średniej i Dowody Osobiste.

Jeśli ślub jest planowany poza parafią narzeczonej winni przynieść zgodę proboszcza.

Zapowiedzi przedślubne są ogłaszane w parafii narzeczonego i narzeczonej i są wystawiane po spisaniu protokołu przedślubnego.

Jeśli małżeństwo jest zawierane w czasie mszy świętej istnieje obowiązek stosowania się do przepisów dotyczących liturgii wynikających z instrukcji Episkopatu Polski o muzyce i śpiewie podczas mszy świętej. Zabrania ona wykonywania utworów świeckich „ Wszystkie śpiewy mszalne powinny być zgodne z czynnością świętą… Nie wolno używać w liturgii instrumentów przeznaczonych do wykonywania muzyki świeckiej /gitara elektryczna, perkusja, fortepian/. W czasie celebracji liturgii sakramentu małżeństwa należy wystrzegać się, aby pod pozorem podnoszenia okazałości nie wprowadzać do obrzędów czegoś niezgodnego z kultem”. W liturgii mają brać udział wszyscy uczestnicy. Nie może być to „występ” skrzypaczki, trębacza czy jakiegoś zespołu.

Msza święta ślubna nie może się także przerodzić w sesję zdjęciową z ciągle błyskającymi fleszami przeszkadzającymi w modlitwie i odpowiednim skupieniu na liturgii.

Prosimy, aby przy kościele nie rozsypywać ryżu, który jest pokarmem dla wielu ludzi, a podeptany jest brakiem szacunku dla darów Bożych.

Niech więc zawarcie małżeństwa katolickiego będzie wynikiem wiary narzeczonych, ich rodzin i zaproszonych gości i niesie z sobą Boże błogosławieństwo dla Młodej Pary.